MİMARİ KONSEPT


Kataloğumuzu
indirin
Uptown, zıtlıkların uyumunu yakalayan bir proje. Yatay ve dikey yaşam tarzları günümüz konut mimarisinde birbirine alternatif konseptler olarak düşünülürken, Uptown'da bu iki yaklaşım birbiri ile bütünleşti. Yüksek katlı bloğumuz A Blok'ta göl manzarasına hakim, ufku geniş, teraslı kat bahçeli daireler yükselirken; yatay yapı olan B Blokta peyzaja hakim bir anlayış benimsendi. Arazinin tipolojisini de kullanarak bu iki farklı konsepti birlikte değerlendirdik. Böylece ortaya, her katı üzerinde farklı şekilde çalıştığımız katmanlı bir yapı ortaya çıktı.

İki binamızın da birbirini kesinlikle manzara olarak kesmemesini ve bütün projenin yüzünü güneşe dönmesini amaçladık. Projenin geniş kavisli bir hareket ile oluşturduğu form, yapıyı tasarım olarak da öncü bir konuma taşıyor. Daire içlerinde maksimum faydalı alan kullanımını sağlarken, dünya çapında tasarımı ve kalitesi kanıtlamış markalar ile de mahal listemizi oluşturduk.

Böylece Uptown, inceliklerle donatılmış ve kusursuz bir yaşam için hazırlanmış son halini alarak; bambaşka bir bakış açısı içinde yepyeni bir yaşam vaat ediyor.

Erkan Eraslan

Erkan ERASLAN

Yaman Pamukçu

Yaman PAMUKÇU

To Top